Odchudzanie z głową

Odchudzanie stało się modne. nie ma chyba osoby, która choć raz w ciągu życia nie próbowała pozbyć się zbędnych kilogramów. Większość z nas ma za sobą wiele diet, udanych bądź niekoniecznie. Nawet jeśli dzięki ograniczeniu kalorii, udawało się nam schudnąć, bardzo szybko stracona masa wracała. Co więc zrobić by dieta okazała się skuteczna, a utracone kilogramy nie powróciły do nas jak jojo?

Przede wszystkim jeśli zamierzamy się skutecznie odchudzić, powinniśmy skorzystać z rad doświadczonego dietetyka, który ułoży dla nas odpowiedni jadłospis. Dieta powinna być dobrana indywidualnie, pod osobiste wymagania, preferencje, zapotrzebowanie kaloryczne czy alergie. Powinna dostarczać organizmowi odpowiednich dawek białka, tłuszczu i węglowodanów, co więcej powinna być obfita w witaminy oraz makro i mikroelementy. Dietę możemy wspomóc naturalnymi środkami podkręcającymi metabolizm jak na przykład piperyna, która wspomaga proces termogenezy. Również guarana może wspomóc nas w walce ze zbędnymi kilogramami, hamuje apetyt, pobudza, oraz zwiększa wydatek energetyczny.  Oprócz diety powinniśmy także wprowadzić do swojego życia ruch. Aktywność fizyczna pozwoli pozbyć się zbędnych kilogramów jak również ujędrnić ciało. Dzięki ćwiczeniom zyskamy ładniejszą sylwetkę, poprawi się nasza kondycja oraz wzrośnie wydolność płuc. 

Do odchudzania warto podejść z rozwagą. Zła dieta może zaburzyć nasz metabolizm, czego skutkiem będzie efekt jojo. Również ćwiczenia powinny być dopasowane do stanu zdrowia i indywidualnych możliwości. Mądre odchudzanie będzie skutkowało długotrwałym efektem i zgrabną sylwetką.

Dodaj komentarz